Bezpečný spánek pro vašeho drobečka


Hledáte vhodnou postýlku pro vaše děťátko? Poradíme vám, načež při výběru myslet, aby se váš drobeček vyspinká do růžova.Bezpečný spánek pro vašeho drobečka
Pěkná i bezpečná postýlka

Nábytek , který do dětského pokoje vybíráte by měl lahodit oku, ale i zdraví. Při výběru dětské postýlky se nestačí zaměřit jen na estetickou stránku. Bezpečnost je prvořadá, proto je důležité si před koupí vybraný model postýlky pořádně prohlédnout.
Co si všímat?

Zkontrolujte, zda jsou tyčky po obvodu postýlky v bezpečné vzdálenosti od sebe (vzdálenost by měla být max. 4 cm).
Postýlka by měla disponovat pojistkou proti samovolnému spuštění bočnic.
Dalším důležitým kritériem je stabilita. Když vaše děťátko povyroste, začne se více pohybovat, labilnější konstrukce by takový nápor nemusela vydržet.
Všímejte si také použity nátěry. V první řadě musí být netoxické, aby nedocházelo k uvolňování zdraví škodlivých výparů. Když už se váš mrňous rozhodně postýlku “ochutnat”, nemusíte se obávat o jeho zdraví.
Pozor na ostré hrany! Pokud si tento fakt všimnete až po zakoupení postýlky, můžete použít speciální úchyty na rohy.

Materiál vhodný na nábytek

Osvědčenou klasikou jsou dřevěné postýlky. Musí však být vyrobeny z tvrdého dřeva – javorového nebo dubového. Postýlky z měkkého dřeva se snadněji poškodí a dřevo se z nich může odlamovat. Plastu se raději vyhýbejte, a to ať už jako základnímu materiálu postýlky tak jejích jednotlivých komponentů – zejména si dejte pozor na plastové kolečka, kolejničky nebo zavírací mechanismy.
Měkce v postýlce?

Kromě samotné postýlky vybírejte pečlivě i matraci. Sáhněte spíše po tvrdším matraci z antialergického materiálu. Špatně zvolený matrace může totiž zapříčinit nesprávný vývin páteře děťátka. Důležité jsou i správné rozměry – matrace by měl pevně zapadnout dovnitř postýlky.
Vysoce i nízko

Výška postýlky je také kritériem, které byste neměli zanedbat. Většina postýlek má spustitelné bočnice a také volitelnou výšku matrace, což je pro rodiče velká výhoda – dokud se děťátko samo v postýlce nestaví, bývá matrace ve vyšší úrovni (šetří to zejména vaše záda). Když se však už dítě dokáže postavit, musíte matraci spustit níže, aby váš mrňous z postýlky nevypadl.
I prostor rozhoduje

Postýlka je nakoupená, ale kam s ní? V blízkosti postýlky by neměly být např. elektrické zásuvky av dosahu by neměly být žádné předměty, které by dítě mohlo stáhnout na sebe, nebo drobné předměty, které by mohlo sníst či vdechnout. Také není ideální mít postýlku v blízkosti záclon či závěsů, které by také dítě na sebe mohlo stáhnout.

Nábytek do dětského pokoje a obzvláště dětská postýlka vyžaduje zvažování více kritérií. Na nákup se vyberte raději do specializované prodejny, kde vám dokáží poradit kvalifikovaní prodejci. Nebojte se investovat do kvalitní nové postýlky, vaše děťátko, ale i vy to jistě oceníte.

You must be logged in to post a comment Login