Bydlení ve vlastním?


Bydlení ve vlastnímHledáte si své vlastní bydlení, ale stále váháte, jestli by byl pro vás vhodnější dům nebo byt, jestli se usadit v centru města nebo na okraji? Poradíme vám, jak si rychle a jednoduše vybrat.

Proč říci ano rodinnému domu? Rodinný dům přináší prostor a volnost pohybu. Dopřeje vám větší soukromí, a pokud se rozhodnete pro dům mimo centra města, i čerstvý vzduch a možnost pobytu v přírodě. Nemusíte se ohlížet na sousedy a dodržovat známé pravidlo “hluk pouze do 22.00”. Výhodou bydlení na venkově nebo předměstí je i cena, za kterou pozemky na prodej i samotnou nemovitost koupíte.

Při hledání v sekci domy či byty na prodej Praha objevíte nabídky různých realitních kanceláří, které tento prodej zajišťují. Nebojte se proto na ni obrátit i vy. Dnes je úplným standardem, že realitní kancelář v rámci svých služeb pro vás zajistí vypracování návrhu kupní nebo jiné smlouvy, taktéž návrhu na vklad, zabezpečuje aktuální listy vlastnictví, snímky z katastrálních map.
Pokud se na vlastní bydlení neodhodláte, resp. ještě na koupi nemáte dostatek peněz, využijte byty k pronájmu. Praha je jich doslova plná. Opět však platí pravidlo, že čím blíže k centru, tím dražší, avšak pamatujte na to, že s majitelem bytu se můžete na ceně dohodnout, abyste byli spokojeni vy i on.

Mimo Prahu

Pokud dáváte před Prahou přednost jiným městům, máme pro vás dobrý tip. Na severu naší země se to domy doslova hemží. Nejen, že si můžete postavit nový, ale máte možnost zrekonstruovat si historické domky, které dají vašemu bydlení nový rozměr.
Láká vás spíše východní metropole Slovenska a hledáte byty na prodej? Otrokovice jsou rozrůstajícím se městem, které vás překvapí vcelku příznivými cenami. Historické centrum nabízí možnosti na krásné procházky, blízkost kulturních i sociálních zařízení. Okrajové části zase možnost oddychu.

You must be logged in to post a comment Login