Bytový textil vytváří pohodu domova


Změna stylu dodá vašemu bydlení novou energii, proto je dobré čas od času změnit design vašeho životního prostoru. Snadným a levným způsobem jak toho dosáhnout je změna bytového textilu.

Bytový textil určuje ráz a styl vašeho bydlení

Pro změnu okoukaného designu nejsou nutné finančně náročné zásahy, jako je například koupě nového nábytku. Textilní bytové doplňky, jako jsou závěsy, záclony, polštářky nebo ubrusy dokážou dát vašemu domovu zcela jiný ráz a vytvoří z vašeho bytu místo, kde se všichni budou cítit skvěle a kam se budou rádi vracet.

Správný výběr bytového textilu je velmi důležitý. Záclony, závěsy, a ostatní textilní doplňky, jako jsou ubrusy, či polštářky, by měly vždy ladit se zbytkem interiéru a vytvářet harmonický celek. V případě nábytku z tmavého dřeva je vhodné volit spíše světlejší tóny bytového textilu, naopak ke světlému dřevu se skvěle hodí bytový textil sytějších a tmavších barev. Záclony dnes nemusejí být jen bílé. K dispozici je široká paleta barev a vzorů. Velmi moderní jsou například bílé nebo krémové, s barevnými vzory.

Každá místnost v domě vyžaduje vlastní styl

V obývacím pokoji vybírejme bytový textil s přihlédnutím k tomu, abychom se zde cítili dobře, protože jde o místo, kde často relaxujeme. Mějme však na paměti že obývací pokoj je také místem kam obvykle zveme návštěvy a výběr závěsů, záclon nebo polštářků na sedačce tak o nás hodně napoví.

Oproti tomu v ložnici chceme mít většinou soukromí, takže volíme delší záclony, ideálně až po zem, přes které nebude vidět z ulice či z protějších domů. Případně můžeme doplnit neprůhlednými závěsy.

Výběr bytového textilu a textilních doplňků je nejdůležitější částí zařizování nového domu či změnou designu současného bydlení. Je to však také činnost velmi zábavná a kreativní, při které můžeme naplno rozvinout svou fantazii.

You must be logged in to post a comment Login