Čarokrásný podzim


Podzim je zvláštní období – kloubí v sobě mlhavá a chladná rána se slunečnými odpoledni zářícími měňavými barvami usychajícího listí. Nádherné odstíny žluté, oranžové, červené a teple hnědé připomínají jasem a leskem drahokamy. Nevidíte ve žluté odrážet se půvab citrínů? Nazlátle hnědá až oranžová zas připomínají hřejivé barvy jantaru, té miliony let staré zkamenělé pryskyřice plné záhad. Vybaví se vám při pohledu na rudé listy javorů či na dozrávající jablka rubíny? Ne nadarmo se právě jedné odrůdě jablek říká rubínová.

Ačkoliv příroda před tím, než ji zasype sníh, naposledy vzplane ohnivými barvami, lidé se zahalí do monotónní černé, šedé, hnědé a tmavě modré. A tuto uniformitu je třeba rozbít! Jak jinak než zářivým šperkem.

Pánové v elegantních oblecích a sněhobílých košilích provětrají krabičky s manžetovými knoflíčky a vylepší jimi jinak jednotvárný outfit. Jedna z mála mužských ozdob vypadá mužně a působivě nejen v nezdobené variantě z drahého kovu, ale také osázená po obvodu bílými či barevnými diamanty.

Dámy potěší oko minimalistickými náušnicemi, které jsou letos tolik trendy, případně drahokamy zachycenými do puzetového lůžka, jež se nezapletou do huňatých šál a nevytrhají nitky z jemných šátků. Jantarové detaily rozzáří náhrdelníky i náramky ze stříbra i zlata, citríny a rubíny podtrhnou křehkost a půvab zlatých prstýnků. Olivíny ve své barevné škále tolik připomínající pomalu žloutnoucí podzimní listí zaujmou vysázené vedle sebe. Vášnivé opály hrají různými barvami podle toho, jak na ně zrovna dopadají poslední paprsky slunce, proto v prstenech i náušnicích rozzáří i tmavý outfit. Neutrální odstíny dovolí nádheře drahých kamenů vyniknout a oslnit.

Podzim, ta předzvěst zimy, rovněž láká k posledním výletům za sluníčkem do teplých krajin. Řada mužů se nechá zlákat a do kufru přibalí i malou krabičku se zásnubním prstenem s diamantem. Vždyť žádost o ruku na pláži, kde atmosféru dokresluje zapadající ohnivé slunce a křik racků, se navždy zapíše do paměti obou snoubenců. Láska, romantický zážitek a tíha nového prstýnku na prsteníku zahřeje srdce každé ženy i během toho nejlezavějšího říjnového rána.

You must be logged in to post a comment Login