Co je to křišťál?


Křišťál byl kdysi lidmi považován za ztuhlou vodu nebo led. Používal se zejména v náboženských a šamanských obřadech. Vzhledem ke svému spojení s vodou se v mnoha částech Pacifiku, včetně Austrálie a Nové Guineje používal na magické vyvolávání deště. Díky jeho čiré barvě, ve které se dokonale láme světlo v mystice symbolizuje ducha a intelekt lidských bytostí.

Katalizátor duše i těla

Křišťál je mocný polodrahokam, jehož šperky jako například náramek, zda náušnice z vašeho těla vyženou negativní energii, myšlenky a negativní přístup k životu. Vnesou do duše jasno a čistotu. Náramek z krystalu neustále a pokaždé nabije vaše tělo pozitivní energií, kterou budete cítit, jak vám protéká v žilách a zahřívá vaše tělo a svaly. Pokud svůj šperk z krystalu nebo kámen do ruky umístíte na noční stolek, vrátí vám do života klidný a plnohodnotný spánek.

Berevný křišťál se využívá i jako rušička negativní energie, odvrací záporné záření například z televize či počítačů a také se nebojí poprat s geopatogenních zónami. Odstraňuje energetické bloky, nečistoty a disharmonii duše. Pročišťuje myšlenky a navozuje klid, podporuje inspiraci a sebezapření.

Polodrahokam křišťál je nositelem čistého světla, proto obsahuje všechny barvy duhy, kterými účinně působí na všechny čakry našeho těla. Pomáhá pročišťovat naše myšlenky, odstraňuje energetické bloky a podporuje intuici a meditaci. Při meditací se doporučuje poloha křišťálu špicí nahoru a při léčení je důležité odstranění negativní energie. Proto je vhodné křišťál otočit špicí směrem dolů.Řada lidí si kupuje křišťálové vázy, které jsou nabity pozitivní energií.

You must be logged in to post a comment Login