Dětské dorty


Co by to byly za narozeniny dítěte, kdyby nedostalo pořádnou narozeninovDětské dortyý dort? Vždyť taková fotka při dortu s jednou, pak se dvěma, třemi svíčkami a tak dále, k narozeninám prostě patří.

Dnes jsou mnohé dětské dorty skutečně dokonalé a propracované do nejmenšího detailu. Šikovné pekařky, ale nejednou i “maminky-nepekárky”, dokáží vytvořit hotové mistrovská díla. Děti tak dostávají narozeninové dorty v podobě svých oblíbených pohádkových hrdinů, dort může mít podobu autíčka, vláčku, zvířátek, motýla, šaška … no škoda takovou dort rozkrájet a sníst!

No nejen narozeniny jsou příležitostí, kdy se dětská dort hodí. Například i při příležitosti křtu, dne dětí nebo nějakého úspěchu dítěte může být dort pěkným dárkem.

Pokud se odhodláte to zkusit sama, můžete se inspirovat i na různých internetových stránkách, kde se maminky i “nemamičky” chlubí svými dortovou díly a často tam najdete i podrobný návod, jak takovou dětskou dort upéct. Vlastní výroba je prostě vlastní výroba a i když se vám možná napoprvé nepodaří udělat ukázkovou a dokonalou dort, vaše dítě se jí jistě potěší a určitě je to osobnější, jak dát dort pro dítě upéct cizí osobě.

No ne každá máma zvládne vyrobit takovou pěknou dětskou dort, a tak to raději přenechá zkušenějším. Jednou z možností je zajít do nejbližší cukrárny, kde si lze objednat dort, ale zde většinou není výběr takový pestrý a zdaleka tyto dětské dorty nejsou takové originální a kouzelné.

Dort pro dítě si můžete nechat upéct iu nějaké známé, která se v pečení vyzná a víte, že dokáže udělat dort podle vašich představ. Pokud nikoho takového neznáte, zkuste se poptat své přátele, kolegy a známé, zda vám nevědí někoho doporučit.

No a pak ještě zbývá prohledat inzeráty v novinách, případně i na internetu, kde mnohé “dortové umělkyně” nabízejí své služby a upečou vám dort, jakou si představujete. Důležité však je, aby “výrobkyňa” dětské dortu byla z vašeho okolí, abyste si pro dort nemuseli cestovat dlouhé kilometry.

You must be logged in to post a comment Login