Dětské pískoviště


K oblíbeným hrám malých dětí patří zajisté i hra v písku. Dětské pískoviště můžeme nejčastěji nalézt na různých hřištích Dětské pískovištěa v areálu mateřských školek (ty však bývají vyhrazeny pro malé předškoláky).

V dnešní době však takovéto veřejné pískoviště často nejsou právě těmi nejvhodnějšími a nejbezpečnějšími místy pro zábavu našich dětí. Tyto pískoviště jsou totiž volně přístupné pro zvířata, zejména kočky a psy, které zde vykonávají svou potřebu a občas se v písku mohou ukrývat i nebezpečné předměty. Použité stříkačky, kousky skla z rozbité lahve, nedopalky cigaret a podobně.

A tak není divu, že mnoho rodičů se dnes se svými ratolestmi těmto veřejným pískovištím raději vyhýbá.

Dobrou alternativou veřejných pískovišť jsou však krytá pískoviště, které můžete svým dětem zakoupit a umístit na dvoře. Pokud bydlíte v paneláku, možností je umístit taková pískoviště na dvoře u prarodičů a podobně. Tato pískoviště obvykle bývají z plastu a mají různé tvary i barvy, přičemž jejich výhodou je, že se dají zakrýt.

Takto můžete mít jistotu, že se v písku nebudou nacházet zvířecí výměšky a jiné nežádoucí věci a ochráníte písek i před deštěm či větrem.

Některé modely plastových pískovišť bývají v podobě dvou nádob. Jedna slouží na písek a druhá jako kryt, ale můžete ji využívat i jako praktický bazének pro dítě. Výhodou je, že se nedá propíchnout.

K dispozici jsou i dřevěná pískoviště, a to buď s krytem, nebo bez krytu. Určitě se však vyplatí investovat raději do pískoviště s krytem, ​​abyste zamezili znečištění písku.

Samozřejmě, kryt si lze vyrobit i vlastnoručně nebo použít pevnější igelit a podobně.

You must be logged in to post a comment Login