Dětský letní tábor „Léto na statku“ naučí děti pečovat o zvířata


Málokteré dítě má dnes šanci poznat z blízka, jak se pečuje o zvířata a kolik lásky a práce potřebují. Dopřejte svým dětem možnost starat se o domácí zvířata aspoň o prázdninách. Pokud je pošlete strávit týden na dětský letní tábor „Léto na statku“, určitě nebudete litovat vy ani vaše děti.

Ideální základnu našel dětský letní tábor „Léto na statku“ na Barokním statku Benice. Středočeská obec Benice leží u Chrášťan, v malebném kraji mezi Neveklovem a Týncem nad Sázavou, asi 11 kilometrů od Benešova. Areál tábora leží na návrší nad Tloskovským potokem a v těsné blízkosti Barokního statku Benice. Ten je kulturní památkou, takže děti mají možnost poznat, jak žili na venkově naši předci. Třeba jedna z jídelen vznikla v objektu bývalého špejcharu a na statku je i další zázemí tábora. Děti jsou ubytovány v dřevěných chatkách nebo indiánských teepee a přímo v táboře mají také sociální zařízení (umývárny, sprchy a toalety), společenská místnost a druhá jídelna. Stravování vychází ze zdravé venkovské kuchyně a nechybí dětmi oblíbená jídla. Na táboře jsou připraveni i na děti, které potřebují dietu pro celiaky, diabetiky nebo jsou vegetariány. Lékařská péče je zajištěna v nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově.

Dětský letní tábor nemusí být vždy nuda

Dětský letní tábor „Léto na statku“ má dva oddíly. V jezdeckém oddílu mají osmiletí a starší táborníci šanci vyzkoušet si jízdu na koni i péči o tato krásná zvířata, včetně návštěv hřebčína. Druhý oddíl je zaměřen na péči o domácí zvířata v minizoo přímo na statku. Děti tak mohou z blízka poznat ovečky, poníky, oslíky, kozy, prasátka, slepice, kachny, husy, labutě a pávy.

Dětský letní tábor „Léto na statku“ je určen dětem od šesti let. Se zvířaty jsou děti každý den dopoledne, kdy se po rozcvičce, ranní hygieně a snídani přesunou do minizoo. Kontakt se zvířaty je ve formě asistované péče, to znamená, že s dětmi je vždy dospělý doprovod. Děti pomáhají s přípravou potravy pro zvířata, jejich krmením, přeháněním zvířat na pastvu, s péčí o srst a dalšími drobnými manuálními pracemi. Cílem je zapojit děti do aktivního života na statku vlastníma rukama. Potkají se například také s veterinářem či kovářem. Pokud děti chtějí, svezou se na poníkovi či na koni.

Dětský letní tábor „Léto na statku“ ale nezapomíná ani na to, co děti milují na každém táboře, tedy na celotáborovou hru, sport, společenské hry, táborák a diskotéky. Obvykle se uskuteční aspoň jeden výlet do okolní krajiny Posázaví. To vše se koná pod dohledem zkušeného týmu odborníků, který se pořádání dětských táborů věnuje už více než dvacet let. Více informací, včetně toho, co by měly mít děti na tábor s sebou, a také přihlášku najdete na https://www.detskytaborbenice.cz/leto-na-statku/. Neváhejte, některé z týdenních turnusů jsou již zcela obsazeny.

You must be logged in to post a comment Login