Hračky z “čínského” obchodu


Koupit hračky je v dnešní době na první pohled docela jednoduché, vždyť jich je všude nepočítaně. No koupit dobrou hračku už až takHračky z "čínského" obchodu snadné není.

Mnozí rodiče, prarodiče či jiní známí a příbuzní, kteří chtějí potěšit dítě nějakou hračkou, se často strnou, když vidí ceny některých hraček v běžných hračkářstvích. A tak není divu, že jsou pak mile překvapeni, když obdobné hračky uvidí za poloviční nebo ještě nižší ceny v různých “čínských obchodech” nebo na tržnici.

Na první pohled v těchto hračkách nemusí být téměř žádný rozdíl, ale při kupování hraček v takových “pochybných” prodejnách bychom měli být velmi opatrní. Netřeba se nechat hned zlákat výhodnou cenou.

Problémem totiž často bývá, že takové hračky nesplňují základní bezpečnostní opatření. Pokud si někdy všimnete upozornění ohledně nebezpečných hraček například na stránce České obchodní inspekce, uvidíte, že mnohé “závadné” hračky pocházejí právě z “čínských obchodů” (i když to samozřejmě neplatí univerzálně).

Panenky, autíčka, míčky a množství jiných předmětů pro děti může obsahovat nebezpečné chemické látky – ať už v samotném materiálu, ze kterého je hračka zhotovená nebo v nátěrech a podobně. Proto buďte opravdu opatrní.

Není však snadné zjistit, zda je hračka “závadná” nebo ne. Všímejte si zejména její provedení, údaj o věkové kategorii, pro kterou je hračka určena a také si k hračce přivoňte – nepříjemný ostrý zápach může signalizovat přítomnost škodlivých chemických látek (např. Formaldehyd). Takovou hračku raději nekupujte.

Je také dobré být informováni o aktuálních nebezpečných hračkách na našem trhu, vyhnete se tak jejich případné koupi nebo pokud jste takovou hračku zakoupili, můžete ji vrátit a měly by vám být vráceny peníze.

Jelikož jde o zdraví a bezpečnost našich nejmenších, jejichž organismus je velmi citlivý na nebezpečné látky a děti si hračky často vkládají do úst, je určitě namístě být opatrní při jejich výběru. I když ani v ověřeném hračkářství nemáme vždy záruku, že koupíme zcela bezpečnou a nezávadnou hračku, riziko je zde zpravidla o dost nižší než při nákupu hraček v čínských obchodech nebo na tržnici.

You must be logged in to post a comment Login