Jak si vybrat sprchový kout nebo box?


Odborníci uvádějí, že při průměrném sprchování spotřebuje zhruba 40 až 60 litrů vody. Nerozhoduje přitom jen délka sprchování, ale i typ sprchové hlavice. Používání velké sprchové hlavice nebo bočních masážních trysek může zvýšit spotřebu vody až trojnásobně.

Podle využívání sprchového koutu, je třeba přihlížet i na jeho kvalitu. Při každodenním používání je třeba vybírat sprchový kout bezúdržbový resp. pantový. Sprchové kouty, které se otevírají je potřeba pravidelně udržovat, čistit a mazat, jinak je jejich životnost velmi krátká. Pevnost sprchového koutu je i podle pevnosti výplní, známe polyesterové, z bezpečnostního skla o tloušťce 4-6 a 8 mm. Čím je tloušťka skla tlustší, tím je sprchový kout pevnější a odolnější. Je to dáno váhou a pevností skla. Čím je jednodušší, čistší provedení sprchového koutu, tím je lehčí údržba. Resp. čím více výčnělků, tím složitější je údržba.

Je třeba si dávat pozor i na provedení těsnění a kvalitu plastů. Při pantových sprchových koutech  nesmíte zapomenout, že otevírání koutů zabírá prostor v koupelně. Některé dveře se dají otevírat i dovnitř, což oceníte při stékání vody po skle. Pokud se rozhodujete osadit sprchové dveře do niky, je třeba nejprve vybrat dveře a až pak realizovat niku. Může se stát, že do takového otvoru nenajdete sprchové dveře a budete muset dát vyrobit, nebo zvolit kompromis. Těsnění na sprchových koutech jsou různých kategorií, záleží podle jejich těsnosti, ne všechny zvládnou nápor masážních trysek. Stejně sprchové vaničky třeba vybírat podle průtoku sifonů, ne všechny stíhají odebírat velké množství vody z hlavových sprch.

Sprchové boxy jsou tak jistě zabudovaná věc v koupelně, také byste měli přihlížet na servis výrobku a možnost opravitelnosti. Netřeba se dát zlákat různými světelnými efekty, levných koutů.

 

You must be logged in to post a comment Login