Jak udělat interiér útulným


Tapety a samolepicí dekorace jsou moderním trendem, který je nejčastěji využíván při zařizování interiérů. Se samolepicími dekoracemi snadno a rychle vytvoříte útulnou a hřejivou atmosféru v obývacím pokoji, klidné a relaxační prostředí v ložnici, hravý dětský pokoj či nevšední kuchyni. Nemusíte se bát, že byste to nezvládli. Vybírání a i lepení těchto dekorací je hračka a mnohdy je to i zábava, kterou si užije celá rodina.

Vyberte ty pravé dekorace

Při výběru záleží především na motivu a velikosti. Mějte na paměti, že zvolený motiv budete mít potom celé dny, možná i roky před očima. Dále je třeba zvážit, zda má být samolepicí dekorace pouze nenápadným doplňkem, který bude dokreslovat celkový design interiéru nebo dominantním prvkem v místnosti, který upoutá na první pohled. Tyto samolepky můžete umístit prakticky kamkoli. Můžete je nalepit na stěnu, nábytek, ledničku nebo třeba do koupelny. Je však důležité mít na paměti, že základem pro lepení tapet i samolepek je suchý, čistý a hladký povrch, případně i ošetřen lakem, aby samolepky na povrchu držely. Jestliže budete samolepicí dekorace umisťovat do kuchyně, koupelny či na podlahu, vybírejte z těch, které mají voděodolný povrch.

Pokud je váš obývací pokoj designován spíše v noblesnějším duchu, vhodné budou dekorace v kovových barvách, případně lesklé a perleťové prvky působí luxusně a elegantně. Do ložnice či pracovny jsou vhodnější motivy čisté, ne příliš složité ani pestré. Měly by ve vás vzbuzovat klid, relax, příjemnou atmosféru a naopak by neměly být rušivým elementem. Vhodné jsou například motivy květin, přírody nebo obrazce v jemných odstínech. Výběr dekorací do dětského pokoje je jasný. Celkový nádech pokoje musí být pestrý a vzbuzovat příjemnou, ale zároveň hravou atmosféru. Ideální jsou motivy s pohádkovými hrdiny. V neposlední řadě existují i velmi moderní tapety a samolepicí dekorace do kuchyně a na ledničku, které budou jedinečným dekorativním prvkem.

You must be logged in to post a comment Login