Jak ušetřit za plyn při topení v zimě


Máte v bytě či domě plyn nejen na vaření, ale i na topení? I v tomto případě se dá s pár dobrými radami ušetřit.

Vytápěcí systémy kombinujte

Aby jste nebyli nuceni v průběhu roku při náhlém poklesu teplot zatápět, investujte do přídavného topidla jako je krb, přímotop, klimatizace nebo jina plynová topidla.

Základem je kvalitní zateplení domu

Ideální variantou, která nám sníží náklady za topení v zimě, je kvalitně provedené zateplení obálky domu, výměna oken a zateplení střechy. Se správným řešením vám poradí odborníci.

Zapomeňte na přetápění

Milujete, když je v místnosti horko? Škodíte svému zdraví i peněžence. Při příliš teplém vzduchu se vám vysušují sliznice a zhorší se dýchání. Ideální teploty v místnosti jsou okolo 21 stupňů Celsia.

Při odchodu z domu teplotu snižujte, topení nevypínejte

Je mýtem, že ušetříte pokud při odchodu z domu vypnete topení. Stěny vychladnou také a při opětovném zapnutí topení trvá déle, než se znovu místnosti vyhřejí.

Vyberte si vhodného dodavatele a plynu a správný tarif

Zdá se vám, že platíte za topení plynem až příliš vysoké částky? Pak se poohlédněte po levnějším dodavateli. Pomůže vám srovnání na internetu. Z celkového vyúčtování opíšete údaje a chytrá kalkulačka vám ukáže, kde to jde nejlevněji.

Používejte žaluzie do okna

Stažené rolety působí jako bariéra a teplo tak neuniká ven, stejně jako se v létě nedostává dovnitř.

Další rady

Další rady, jak ušetřit za topení plynem v zimě už známe. Patří mezi ně vhodný kotel, správné větrání, nesušte na topení mokré prádlo. Rovněž na radiátor nepatří ozdobné mřížky, poličky nebo sedačka těsně přitlačená k topení. Se správně dodržovanými radami ušetříte až tisíce korun za topení ročně. Ideální je také se trochu přiobléci, aby jste nemuseli přitápět pokaždé, když se trochu více ochladí.

You must be logged in to post a comment Login