Je mi fakt divně


Vždycky jsem si myslela, že těhotné ženy jsou jen maximálně přecitlivělé, vždyť začátek těhotenství nemůže být tak špatný. Ze svých pocitů a nevolností dělali podle mě jen velké divadlo. Zjišťuji, že jako většina žen, které s tímto stavem neměli žádné zkušenosti, jsem byla pořádně naivní!

A jak moc! Jelikož jsem téměř nikdy neměla problémy s PMS ani velkými bolestmi, téměř jsem nevěřila přítelkyním, že za jim kvůli rozbouřeným hladinám hormonů měsíc co měsíc dělá nevolno, jsou na smrt unavené nebo mají šílené bolesti.

Na ty bolesti naštěstí zatím nedošlo a snad mě obejdou v šílené podobě i při porodu. No moje tělo si se mnou vážně dělá co chce a já skutečně nemám pocit, že bych byla sama sobě pánem. Myslím, že bych usnula na počkání, stačí když zavřu oči na více než pár sekund. Kromě toho cítím v ústech skutečně divnou kovovou pachuť az mého nosu se stal tuším zesilovač všech pachů v okolí sto kilometrů.

Všechno mi smrdí! Dokonce se mi dnes ráno udělalo špatně při pomyšlení na můj oblíbený parfém. I tak jsem se dočetla, že v těhotenství by se takové přípravky používat neměly kvůli alergiím, takže sbohem, veškerá netehotenská kosmetika poputuje k sestře, která ji jistě stihne spotřebovat.

Konečně mám za sebou první návštěvu u gynekologa, zatím bez těhotenské knížky, tu dostanu až o dva týdny. Ale všechno vypadá být v pořádku. Naše sestřička byla moc milá, trpělivě odpovídala na mé první otázky a podařilo se jí skutečně mě uklidnit. Zatím se tedy snažím nenervovat a jím kyselinu listovou.

A co můj manžel? Chvíli měl ve tváři ten neurčitý výraz, “čekal jsem, že to jednou přijde, a teď je to fakt tady” , pak se však vzpamatoval z prvního šoku a těšil se skutečně neuvěřitelně. Druhý den dokonce přišel domů s kyticí a čokoládou. Kdyby šlo všechno podle jeho přání, tak dítě Výnos za týden a ne devět měsíců. Snad bude stejně nadšený i po probdělých nocích co nás čekají, když se fakt narodí!

You must be logged in to post a comment Login