Jsem těhotná!


Jsem těhotná! Jsem skutečně těhotná! Nemůžu tomu vůbec uvěřit. Takto rozrušená jsem nebyla ani v den státnic. Chvíli jsem zděšená, chvíli se nekonečně těším. Mám ještě osm měsíců na to, abych se na dítě skutečně psychicky připravila!
Jak to začalo? Asi jako u každé ženy. Měla jsem pocit, že se něco děje a potvrdil mi to i chybějící cyklus. To se mi sice stalo už i předtím, tentokrát to však bylo jakési jiné. Ano, byla jsem jako vždy pořádně oteklá, cítila jsem i mírné bolesti a prostě jsem si v posledních dnech prošla celým tím kolotočem PMS. A přece jsem se menstruace nedočkala.

Čekala jsem celý den, cyklus mám však obvykle pravidelný, a tak mé kroky téměř automaticky vedly do lékárny za rohem po těhotenský test. Velkou chybou bylo, že jsem si ho šla koupit přes polední přestávku. Bylo mi jasné, že v práci si ho udělat nemohu, kdyby byl totiž pozitivní, jen těžko bych dokázala svou radost a rozrušení skrývat před kolegyněmi! Přiznám se, tak dlouhé odpoledne v práci jsem tuším ještě nezažila.
Asi jen velmi těžko popíši to rozrušení, které jsem pociťovala ty nekonečné tři minuty, po kterých se měl objevit výsledek. Z pověrčivosti jsem dala test z dohledu a raději jsem hypnotizoval vteřinovou ručičku na hodinkách. A byly tam! Slibované dvě paličky, dvě úžasné fialové paličky, které z nás udělají po půl roce snažení konečně rodinu.

Takže jsem těhotná. Zatím se to projevuje jen šílenými změnami nálad, chvíli se těším, chvíli strachu. Když si představím, kolik jsem toho vypila před pár dny na otcově oslavě a jak jsem v posledních týdnech nepravidelně jídla, prostoupil mě hrůza.
Co budu dělat? Naštěstí se mi v některých chvílích vrací zdravý rozum, a tak se hned ráno objednám ke gynekologovi a zkusím promyslet jak šťastnou novinu oznámím manželovi. Tedy, pokud z mého jiskřící pohledu neuhodne hned ve dveřích, že ze mě udělal konečně “těhulky”.

You must be logged in to post a comment Login