Kompresory a vzduchotechnika


Potřebujete koupit kompresor? Tak tohle je návod jak postupovat při koupi kompresoru. Co všechno musíte vzít v úvahu, abyste se správně rozhodli? Plus máme pro Vás tip, kde takový kompresor pořídit.

Vybíráme typ kompresoru.

Jedním ze základů při výběru kompresoru je jaký typ vzduchového kompresoru potřebujete. Je to důležitý první krok v nákupním procesu. Zde jsou některé z rozhodnutí, které byste měli udělat před tím, než začnete mluvit s dodavateli kompresorů.

Dáváte přednost elektrické energii, nebo naftě?

Potřebujete přenosný, tažný / pojízdný / nebo stacionární / stabilní / kompresor?

Chcete rotační kompresor nebo stavební kompresor nebo pístový kompresor?

Přenosné kompresory je relativně snadné převážet z jedné lokality do druhé. Můžete je naložit do auta a odnést je tam, kde máte další práci. Mnoho malých kompresorů je přenosných ne designem, ale prostě protože jejich malé motory a tlakové nádoby velikostí a hmotností umožní jejich přesun.

Na opačném konci spektra vyráběných kompresorů jsou stacionární kompresory. Jsou často: instalovány na rovné betonové ploše blízko nebo přímo v továrně, která potřebuje vzduch. Větší typy stacionárních kompresorů vyžadují samostatnou místnost.

Musíte mít na mysli, že kompresory jsou hlučné a produkují teplo. A tak kompresory mohou způsobit vážné problémy, pokud jsou instalovány uvnitř bez zvukových bariér. Pokud je to nutné, pro kompresory a kompresorové stanice se vybudují speciály protihlukové kryty.

Kromě vytváření tepla během provozu kompresoru, které je nutné odvětrat, kompresor ještě potřebuje značné množství vzduchu nasávat na stisk. Bez vlastního větrání, velký kompresor by mohl způsobit paseku s vaším vzduchotechnickým systémem.

Pokud si chcete pořídit kompresor nebo jinou techniku jako tlakové nádoby, spojovací materiál, tak navštivte web kompresory-vzduchotechnika.cz.

You must be logged in to post a comment Login