Kosmetika pro miminko


Při chystání výbavičky pro miminko si rodiče často pořídí i nějaká kosmetika. Vždyť pulty prodejen jsou plné různých voňavých šampónků, dětských pěn a přísad do koupele, tělových mlék, olejíčků či krémů, mýdel a mnoho jiného.

Je však zbytečné a kromě toho také riskantní zatěžovat citlivou pokožku vašeho miminka takovou chemií.Kosmetika pro miminko

Většina pediatrů doporučuje na začátek pro miminko jen dětské mýdélko ke koupání, nějaký krém proti opruzeninám pod plenu a v případě, že má miminko problém se suchou pokožkou, dětský lékař vám jistě doporučí vhodný přípravek na promaštění.

Šampóny a různé přísady do koupele raději odložte na později. V případě, že máte malého “vlasáče”, můžete mu občas umýt vlásky troškou dětského šamponu, ale většinou to není nezbytné.

Pokud přece jen toužíte po každé koupeli svého drobečka promastit od hlavy po paty něčím voňavým, vybírejte si jen kvalitní dětskou kosmetiku a pozorujte, zda miminko nezareaguje na konkrétní přípravek nějakou vyrážkou nebo podrážděním pokožky.

Pokud by se tak stalo, je to znamení, že mu daný výrobek “nesedí”, tak je lepší nahradit ho jiným.

I když vás láká pořídit svému hubeňourovi plný kosmetický kufřík dětské kosmetiky, v tomto směru se opravdu vyplácí střídmost a to zejména v prvních měsících života.

Později, když děťátko netrpí např. ekzémy či jinými kožními onemocněními, můžete vyzkoušet i různé další přípravky z dětské kosmetiky.

You must be logged in to post a comment Login