Krása ze zahrádky


Hledáte stále ten nejúčinnější krém proti vráskám? Neustále zkoumáte, která pleťová maska ​​je pro vás ta pravá? Srdce vám piští při každé reklamě na kosmetickou novinku, kterou zaručeně musíte mít? Možná děláte chybu. Ty nejpřirozeněji zdraví a kráse prospěšné látky se přece ukrývají přímo v přírodě. Často si ani neuvědomujeme, kolik živin, minerálů a vitamínů, které můžeme využít nejen v kuchyni ale také v našem domácím kosmetickém salonu se v našich zahrádkách skrývá.
Právě léto je sezónou, kdy je ovoce a zeleniny všude kolem nás nadostač. Stačí si jen vybrat.

Rajčata
Rajčata jsou bohaté na vitaminy A, B, C, které zvláčňují pleť a vracejí jí pružnost. Maska z čerstvých rajčat je vhodná na mastnou a nečistou pleť. Stačí jen oloupanou rajče nebo čerstvou rajčatovou šťávu smíchat z ovesnými vločkami a nanést na obličej. 4erstvá rajčatová šťáva je také výborným prostředkem na splálenú pokožku.

Mrkev
Zejména v létě byste se mrkvi neměli vyhýbat. Obsahuje totiž betakaroten, který pomůže vaší pokožce déle udržet zlatiský nádech. Kromě toho obsahuje tato zelenina také vitaminy B, C a D. Masku z mrkve si můžete připravit bez ohledu na typ vaší pleti. Pro mastnou pleť smícháte nastrouhanou mrkev s citronovou šťávou, pro suchou zase v výživným krémem.

Brambora
I nevábně vypadající brambory dokáží vaší pleti dodat mnoho důležitých látek. Jejich vysoký obsah škrobu je důležitým nástrojem při boji proti vráskám a různým vyrážkám. Můžete si z nich připravit vypínající pleťovou masku, nebo vyzkoušet jednoduchý recept na opuchlá víčka – přiložte na ně na 10 minut vychlazený plátek bramboru.

Červený meloun
Červený meloun je ideálním hydratačním prostředkem. Jeho vysoký obsah vody z něj dělá nejen ideální doplněk letních redukčních diet, ale i prostředek k ochlazení pokožky podrážděné sluncem. Kromě toho se meloun dá použít i na rozjasnění pigmentových skvrn, zda bělení pih.

Citron
Hledáte zroje AHA kyselin? Vždyť je máte přímo pod rukou – dužina citronu je jejich plná. Citronem vybělit štvrny na pokožce i zjemníte drsnou kůži na loktech či kolenou.

Jablko
Jablko je v našich zeměpisných šířkách snad tím jadostupnejším ovocem během celého roku. Jeho účinky na pleť jsou mimořádně – zklidňuje a hydratuje naši pleť, bojuje proti vráskám a zánětům. Na osvěžení pleti postačije jednoduchý trik – potřete si obličej a dekolt slupkou z jablka. Pleť se okaz rozjasní.

Červené víno
​​Pokud máte citlivou pleť, můžete na zjemnění pokožky použít masku z léčivého bahna a stahovat z černých hroznů. Taková maska ​​vaši pleť zjemní, rozjasní a zároveň pomůže vyčistit póry.

Brokolice
Brokolice je nepostradatelnou zeleninou, která svým obsahem vitamínů A, C, E a K aktivní napomáhá obnovovat buňky pokožky. Proto bychom ji neměli ze svého jídelníčku v žádném případě vynechávat.

Okurka
Vitaminy A a B, stopové prvky, organické kyseliny, sacharidy. Zdá se vám to příliš? A přece všechny tyto látky okurka obsahuje. Okurka dokonale osvěží vaši pleť, je vhodná i na pleť nečistou, jejíž aktivně pomáhá zbavovat se nečistot. Plátek vychlazené okurky je také dobrou první pomocí při bodnutí hmyzem, zda při Lahr popáleninách.

Borůvky
Ať už je budete konzumovat, nebo si z nich přípavu osvěžující pleťovou vodu, či masku, dobře uděláte. Borůvky obsahují velké množství antioxidantů a proto aktivně bojují proti rakovině pokožky. Tu tokážu zároveň rozzářit a dát jí zdravý vzhled.

Avokádo
Pokud máte suchou a unavenou pleť, avokádo jí dodá dostatečnou výživu.Zmiešajte rozmačkanou dužinu avokáda s žloutkem y několika kapkami citronové šťávy. Takovou masku naneste na odlíčenou pleť asi na 20 minut. Pleť získá všechny chybějící živiny.

Med
Sladký med je také neocenitelnou pomůckou každé krásné ženy. V domácím kosmetickém salonu mu patří čestné místo. Medová maska ​​je výborným prostředkem například na vrásky na krku a dekoltu. Právě zde se nachází málo tuku a proto se vrásky tvoří nejrychlejší a nejvýrazněji. Regenerační medovou masku pro tyto partie připravíme z droždí, medu a rostlinného oleje.

You must be logged in to post a comment Login