Legendární online hra Bubble Shooter


Her, v nichž se hlavním úkolem hráče stane střílení na různě barevné bublinky, každý rok vychází celá řada. Aby se hráči trochu mohli orientovat, přinášíme recenzi na jednu z nich, která nese poměrně obyčejný název Bubble Shooter. Na příštích několika řádcích by se měli zájemci dozvědět, jak to vlastně celé vypadá a jestli má cenu se do hraní pouštět. Přeci jen existuje pouze omezený volný čas, jenž se nevyplatí vyplýtvat na nepříliš dobře zpracované hry.

Princip je stejně jako u podobných her naprosto odhadnutelný. Musíte se s přidělenou bublinou trefit na místo, kde se nachází stejně barevný kousek a nejlépe ve větším počtu, čímž se bubliny uvolní, za což se dočkáte bodového ohodnocení. Hlavním cílem je získat co nejvíce bodů právě za ničení bublin. K odstranění potřebujete minimálně tři stejné barvy vedle sebe a v ten okamžik explodují. Aby se hráč neztratil, může využívat kurzoru, který by mohl pomoci s odhalením místa, kam bublina dopadne. Vždy si ale musíte uchovat alespoň trochu dobrého odhadu, protože se bublina může zachytit o jiné místo, než kam chcete, aby dopadla. Veškeré ovládání obstaráte myší a nemusíte zdlouhavě lovit klávesy, což určitě dodává hře na spádu. Samo sebou, že čím více bublin sestřelíte při jedné střele, tím více bodů si odnesete. Pokud se vám podaří oddělit některé bubliny od ostatních, také explodují, jelikož nemají žádnou oporu. V okamžiku, kdy se při vašem pokusu neodmaže žádná skupinka bublin, dostanete trestný bod. Až trestných bodů nasbíráte několik, objeví se nahoře nový řádek se spoustou bublinek, takže se snažte nestřílet na prázdno, ale vždy si zaměřte alespoň dvojici bublinek stejné barvy. Počet možných střel vedle, než se objeví nová řádka, se přehledně ukazuje ve spodní části herní obrazovky a vypadá jako stříbrná bublina. V podstatě hned po spuštění se vydáte do víru akce. Hra je dělaná minimalisticky, takže po pravé straně najdete všechny potřebné možnosti, které by jinak byly k nalezení v menu. Možnosti najdete ukryté v různě barevných bublinách, což vypadá pěkně tematicky. Za zmínku určitě stojí volba Setup, kde si hráč může nastavit barvu herní obrazovky, takže pokud by vám nevyhovovala ta, kterou autoři připravili jako defaultní, můžete si jí bez problému změnit, jelikož na výběr je opravdu slušná porce barev. V menu se též nachází možnost na změnu úrovně obtížnosti, nicméně to je dostupné pouze ve verzi Deluxe. Určitým problémem je, že v okamžiku, kdy si něco nastavujete, se hra chová, jako když hrajete, takže než si nastavíte potřebné věci, několikrát vystřelíte.

Běžná varianta hry Bubble Shooter je příliš osekaná na to, aby se dala hodnotit kladně. Kromě absence potřebných možností úpravy hry narazíte na to, že hra funguje sice na léty osvědčeném principu, ale jednoduše nepřináší vůbec nic, co už bychom někde dříve neviděli. Po vizuální stránce se jedná o obyčejné bublin. Existuje sice celá řada mnohem lépe připravených kousků, v nichž se střílí na bublinky, ovšem tato klasická verze Bubbleshooteru patří mezi nejhranější a nejoblíbenější.hry. Rozhodně ji zkuste.

You must be logged in to post a comment Login