Magnetické hračky


Zajímavými hračkami jsou krMagnetické hračkyomě množství jiných i magnetické hračky. Ty nabízejí různé možnosti hry a většinou jsou zaměřeny na rozvoj tvořivosti, motoriky a jiných dovedností dítěte.

Můžeme sem zařadit různé magnetické stavebnice. Ty sestávají ze součástí, které jsou silně zmagnetizované, díky čemuž pevně drží při sobě. Takové stavebnice jsou velmi oblíbenou hračkou nejen pro malé, ale dokáží zabavit i dospělé.

Oblíbené a známé jsou magnetické stavebnice švýcarského výrobce Geomag, které nabízejí magnetické hračky už pro nejmenší děti.

Do skupiny magnetické hračky lze započítat například i magnetické tabulky na kreslení. Jsou výbornou pomůckou pro kreslení a rozvoj tvořivosti i jemné motoriky u malých dětí. Na tabulku se kreslí pomocí přiloženého speciálního pera a dají se také vytvářet různé obrazce pomocí razítek, které bývají součástí většiny tabulek. Tabulka se snadno setře a je připravena na další výtvory. Koupit se dají tabulky různých velikostí.

Pěknou a hodnotnou hračkou jsou také magnetické tabulky, na které lze poskládat z magnetických dílků různé obrázky a motivy. Taková hračka také přispívá k rozvoji tvořivosti dítěte.

Podobného charakteru jsou i magnetické puzzle. Jde o skládání obrázků z malých dílků, přičemž tyto drží na podložce díky magnetu. Tyto puzzle lze poskládat i na lednici či jiné kovové ploše.

Magnetické hračky nabízejí skutečně široké možnosti a jsou dobrou pomůckou pro děti. Při výběru je však třeba vždy brát ohled na věkovou kategorii, pro kterou je hračka určena i na její bezpečnost (nezávadnost materiálů, nátěrů a podobně).

You must be logged in to post a comment Login