Mobilní klimatizace a odvlhčovače vzduchu


Vlhkost často poškozuje konstrukce a estetický vzhled budov. Pokud vlhkost není odstraňována, na stěnách vznikají plísně, drolí se omítka, korodují kovové konstrukce a rosí se okna. Zvýšená vlhkost je nepříjemná pro samotný pobyt a vyvolává pocit dusna, který ztěžuje dýchání. Ve vzduchu se zvýšenou vlhkostí se často vyskytují choroboplodné spóry plísní, které mohou vyvolat nežádoucí onemocnění.

Málokdo si uvědomuje, kolik zdrojů vodních par je v běžných domácnostech: lidské dýchání, sprchování, bazén, stěny a podlahy novostaveb, atd.

Jak předejít problému vlhkosti?

Řešením jsou odvlhčovače vzduchu. Odvlhčovač je zařízení, které snižuje vzdušnou vlhkost. Odvlhčovače vzduchu výrazně omezují kondenzaci na oknech a na stěnách. Náklady na vytápění udržují odvlhčovače vzduchu na nejnižší možné hranici.

Nadcházející léto bude opět parné, a tak přijdou na řadu mobilní klimatizace.

Mobilní klimatizace, které nevyžadují odbornou montáž ani rozsáhlé stavební úpravy, se těší oblibě mezi domácími a firemními zákazníky. Klimatizace se díky mobilním řešením staly v Česku standardním zařízením v moderní domácnosti a nepostradatelným partnerem ve firmách, kterým není lhostejný pracovní komfort vlastních zaměstnanců.

Mobilní klimatizace je nejprodávanější klimatizace z důvodu, že je možné zde jednotku přenášet a není nutná odborná montáž neboť odvod tepla z kondenzátoru se řeší ohebnou hadicí (je součástí zařízení), která se obvykle vyvede ven buď otevřeným oknem nebo otvorem ve zdi. Další výhodou je ta, že jsou účinnější než ventilátory vzduchu, ale jsou taky dražší než ventilátory.

Pokud si chcete vybrat s mnoha druhů těchto zařízení, tak Vám doporučujeme stránku vzdusin.cz kde najdete desítky variant uvedených zařízení a to za bezkonkurenční ceny.

You must be logged in to post a comment Login