Mýty o cestování, kterým byste neměli věřit


Je dobré spoléhat se na rady zkušených cestovatelů, číst si recenze a blogy. Tak se vyhnete strachu z nepoznaného a odlišíte nepravdivé klišé od skutečných nástrah.

Cestování je drahé

Samozřejmě, že letenky na druhý konec světa budou něco stát, třeba se však orientovat na mimosezónní období, kdy je počasí ve vaší vysněné destinaci stále dobré, ale ceny dopravy i ubytování značně poklesnou. Život ve velkých městech jako například Londýn, Paříž či New York je nákladný a množství turistů ani hoteliérům a poskytovatelům služeb nedává důvod snižovat ceny. Všude se však dají najít i levnější alternativy v podobě motelů mimo města, ubytoven, levnějších penzionů nebo ubytování na soukromí – chcete-li objevovat kouzlo města, na nezbytný párhodinový spánek určitě poslouží i ne zrovna honosné ubytovací zařízení. V případě ubytoven mohou být na dobré pomoci zátky do uší – hlasité chrápání tak nebude rušit váš odpočinek.

All-inclusive znamená úplně všechno v ceně

Dříve, než si zabookoval drahou dovolenou, na které si skutečně chcete dopřát, přečtěte si všechny podmínky – i ty, které jsou napsány těmi nejmenšími písmenky – a pořádně si všimněte všechny odkazy s hvězdičkami. I když si totiž zaplatíte all-inclusive, některé služby, nápoje, jídla mohou být zpoplatněny extra, a samozřejmě pořádně mastně.

You must be logged in to post a comment Login