Co jste nevěděli o binárních opcích


Investiční obchodování se díky binárním opcím stalo dostupné téměř pro každého, ovšem stále v něm uspěje mnohem méně lidí, než by se mohlo zdát.

Binární obchodování se zpřístupnilo veřejnosti teprve před několika lety, ale za tu krátkou dobu se stalo velmi populární díky tomu, že je velmi srozumitelné. Jak už název napovídá, v mnoha ohledech jde vždy jen o dvě možnosti, buď a nebo.

Cena buď poroste, nebo bude klesat. To je vše, na co musí obchodník správně odpovědět, aby byl jeho obchod úspěšný.

Hra čísel

Mnoho lidí vám bude tvrdit, že je možné opce obchodovat se stoprocentní úspěšností. Ale není to pravda. Stačí si otevřít demo na binární opce a zkusit si několik obchodů. Rychle zjistíte, že není možné předpovídat cenové pohyby se stoprocentní jistotou.

Burzovní obchodování, a to platí pro všechny investiční nástroje, je v podstatě jen hrou čísel, kdy si potřebujete naklonit statistiku na svoji stranu. Konkrétně potřebujete, abyste měli alespoň 56 procent úspěšných obchodů. Číslo se může trochu lišit v závislosti na brokerovi a obchodovaných opcích.

Je to tedy jen trochu více než polovina obchodů, co musíte zvládnout, ale ani to není jednoduché. Ovšem díky tomu, že cenové pohyby určuje lidské uvažování, to není ani nemožné. Prostě je nutné si se strategií vstupů do obchodů hrát tak dlouho, dokud nedosáhneme požadované úspěšnosti, která nám zajistí dlouhodobé zisky.

A čím dříve se oprostíme od představy, že můžeme vyhrát všechny obchody, tím lépe.

obchodovani

Kolik lidí uspěje

Většinou ti samí lidé, kteří vám tvrdí, že můžete mít jen ziskové obchody, vám budou také tvrdit, že si binárním obchodováním může vydělávat kdokoliv. Ale ani to není pravda.

Na rozdíl od Forexu binární brokeři své statistiky nezveřejňují, ale v minulosti to jeden japonský dělal, a z nich vyplynulo, že ziskových je každý měsíc zhruba 23 procent zákaznických účtů. To znamená, že méně než čtvrtina obchodníků se drží v plusu.

Na první pohled to může být odrazující, protože šance vám příliš nakloněny nejsou. Ovšem pokud to srovnáme se statistikami úspěšnosti například v podnikání, nejedná se o nic výjimečného. Naopak šance se v přímém srovnání zdají příznivější, protože burzovní obchodování si můžete vyzkoušet zadarmo a případně později začít s relativně malým kapitálem.

Čísla o úspěšnosti je třeba vnímat spíše z pohledu motivace, kdy si musíte být jistí, že jste ochotní věnovat učení a testování s binárními opcemi dostatek času. Pokud si chcete trading jen krátkodobě vyzkoušet, musíte počítat s tím, že jsou vaše šance na úspěch minimální.

Strategie a systémy k ničemu

Protože úspěch v jakémkoliv oboru nepřichází okamžitě, je snadné se nechat zlákat k různým zkratkám. Ty zdánlivě existují i u binárních opcí, jsou ale nefunkční.

Ano, existuje celá řada strategií, obchodních systémů a robotů, přičemž drtivá většina z nich je dokonce zadarmo. To by ale samozřejmě mělo okamžitě vyvolat otázku, proč by někdo dával k dispozici svůj ziskový obchodní systém zadarmo?

Logickým uvažováním dospějete k závěru, že tím sleduje vedlejší zájmy a že jeho obchodní strategie pravděpodobně zisková není. A tak to přesně v drtivé většině případů bývá. Proto je lepší si uvědomit, že peníze zadarmo neexistují, a věnovat svůj čas učení a testování vlastního obchodního přístupu.

You must be logged in to post a comment Login