O třídu lepší překlady webových stránek


Možná víte, že internet, a tedy internetové stránky a portály, jsou dnes jakousi vstupní branou do světa zahraniční komunikace, ale i obchodního úspěchu. Ale při zahraničních webech není důležitý pouze kvalitní překlad webových stránek (eshopu). Prioritní by měla být jejich dobrá viditelnost ve vyhledávačích, kde je nutné použít správné klíčová slova a výrazy. V případě, že zvažujete rozšířit svůj obzor i mimo Českou republiku, pravděpodobně budete potřebovat kvalitně připravenou webovou stránku v cizím jazyce. S tímto umí pomoci i společnost ASPENA, která má s překladem a tlumočením dlouholeté zkušenosti. Její prioritou je poskytování komplexních služeb a uspokojování neustále narůstajících požadavků zákazníka na té nejvyšší úrovni.

Překlady v souladu s normami

ASPENA využívá při své práci specializované překladatelské nástroje, které dokáží zajistit komplexní lokalizaci internetových stránek včetně dodatečného překladu novinek. I překlady eshopů jsou nastaveny tak, aby se aktualizovaly každým novým produktem. Bohaté zkušenosti s více než 50 jazykovými kombinacemi posouvají zmíněnou společnost mezi špičkové týmy a jejich překlady se dostávají o třídu výš oproti řadové konkurenci. Dodržování terminologie pro odborný překlad je samozřejmostí a všechny překlady podléhají kontrole v souladu s normami ISO a EN. Na jazykovou korekturu dohlíží rodilý mluvčí zvoleného jazyka. Mezi priority společnosti patří i expresní dodání objednané služby. Moderní technologie CAT umožňuje zpracovat data ve všech dostupných formátech.01

Harmonický proces

Překlad webové stránky není jen o překladu, spadá do kategorie lokalizačních služeb, která zahrnuje celou řadu dalších kroků. Text se extrahuje ze zdrojového formátu, analyzuje, podléhá revizí odborné terminologie, jazykové kontrole a podobně. Společnost ASPENA poskytuje široké spektrum jazykových služeb již 20 let, takže celý tento harmonický proces má takříkajíc v malíčku. Důraz je kladen na kvalitu, ale i vstřícný přístup k zákazníkovi. Garancí vysoké profesionality a odbornosti společnosti je i její členství ve významných překladatelských a lokalizačních asociacích GALA a ATCSK. Široká a flexibilní nabídka služeb, jakož i vysoká úroveň jejich technického zpracování, jenom podtrhují celkovou spolehlivost. Mezi klienty společnosti patří jedinci z celého světa. Klíčová slova a výrazy, které jsou pro danou oblast na internetu typické, jsou také mimořádně důležité pro špičkové překlady. Eshop přeložen do cizího jazyka nebudete bez těchto aspektů splňovat svůj účel.

Překlady textů s podporou SEO

SEO (Search Engine Optimization) dokáže vybudovat pro každý web stabilní pozici ve vyhledávačích. Společnost ASPENA dosahuje špičkové výsledky v tomto směru i díky specializovanému týmu projektových manažerů, korektorů, editorů, překladatelů a SEO specialistů na tvorbu webových stránek a optimalizaci výsledných textů. Jelikož oblast vývoje webových stránek a SEO optimalizace textů pro internetové vyhledávače se stále zdokonaluje a vyvíjí, i odborný tým je v neustálém střehu. Laik nemá šanci udržet krok s tímto vysoce specializovaným trendům. Proto doporučujeme konzultace s profesionálem, který poradí, jak dosáhnout skutečně efektivní výsledek. Mezi základní služby patří i zapracování osobních terminologických slovníků jiných referenčních materiálů klienta tak, aby text odpovídal potřebám a odborným zvyklostem. Překlady jsou zrealizované přímo ve zdrojovém kódu webové stránky. Nejde o žádné amatérské kopírování do Wordu.

Jelikož kvalitní překlad není doslovně přeložený text, ale komplexní jazyková služba skládající se z množství úkonů, vyškolení překladatelé, korektoři a editoři agentury Aspena jsou vám k dispozici. V případě potřeby umí pracovat na projektu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. I toto svědčí o tom, že jde o partnera na zcela jiné úrovni, než jste možná byli dosud zvyklí.

Zdroj a foto: Aspena.cz

You must be logged in to post a comment Login