Obezita dětí a štítná žláza


Obezita dětí a štítná žláza. Onemocnění štítné žlázy jsou obecně známou spolupríčinou vzniku obezity. Pokud se řekne slovo nemoc, víte, že cokoliv napíšu může Obezita dětí a štítná žlázaa nemusí platit i na vás. Poraďte se s lékařem!

Nejčastěji jde o poruchu štítné žlázy. Tato porucha způsobuje snížení výdeje energie v klidu. To je výdej energie, kdy se sami nehýbete. Tělo stále vydává energii, ale v případě poruchy na hormonální úrovni může klesnout tento výdej ao to snadněji pak člověk tloustne. O tom, že klesl výdej energie člověk neví a pokud sní tolik, co je pro zdravého člověka normální, přibere.

Na poruchu štítné žlázy v našich končinách mívá často vliv nedostatku jódu v potravě. I když je sůl jodidovaná, často to nestačí. Poraďte se se svým lékařem, zda je vhodné, abyste svým dětem podávali některý výživový doplněk obsahující jód.

Velmi vhodnou prevencí může být co nejčastěji podávání jídel z mořských ryb, potvor, mořské řasy. Jsou to nejpřirozenější formy, jak do organismu dostat jód. Bohužel, někteří lidé jsou na mořské ryby alergičtí . Pak se poraďte s alergologem.

You must be logged in to post a comment Login