Postele s přívlastkem “zvláštní”


Spánek a pohodlí kráčejí vedle sebe ruku v ruce. Když přijde na téma postel, názory na její vzhled, velikost a barvu se diametrálně liší. Pokud se rozhodnete k jejímu koupi přistoupit se smyslem pro humor, může to dopadnout všelijak.

Ze zkušeností Co bychom dělali, kdyby nebylo designérů? Svět bez nich by byl všednější a méně úsměvný. I když ne všechny výtvory si zaslouží obdiv a uznání, ale alespoň je stále o čem povídat a kam v poznání růst. I když nejsme talentovaní a obdařeni takovou kreativitou, učíme se na základě četných příkladů úspěšně rozeznávat skutečnou uměleckou tvorbu od kýči. Experimenty S přívlastkem zvláštní bychom mohli označit postele v obrazové příloze. Přestože splňují téměř všechna kritéria lůžka na spaní, jejich tvůrci pravděpodobně neměli nouzi o experimentování. Na mnoha postelích můžeme odpozorovat doslovnou inspiraci přírodou. Nemusíme se přeměnit na zvířátko, abychom mohli spát v hnízdě, mušli nebo rostlině.

Pro pohodlí Při spánku jde především o pohodlí. Vzpomínka z dětství na houpačky nás provází i dlouho poté, protože jsme v dospělosti o něco takového víceméně zkráceni. Postele s houpacím efektem vznikly na podnět našich tužeb. Jejich umístění do příbytku si ale žádá vyhradit na ně větší prostor, aby se měla postel kde “pohybovat”. Kvůli hluku jejich dejme na koberec.

Bezpečnost Třetím prvkem, kteří spojuje design postelí do jedné skupiny je stříška, respektive baldachýn. Pevný strop nebo střecha nad hlavou není pro mnohé dostatečnou ochranou a pro pocit bezpečí se potřebují na noc uložit do postele, která by je pocitově chránila. Vedle ověřeným podobách baldachýnů se vyskytují i takové, které stojí mimo estetické kategorie.

Rozhodnutí I nám záleží na našem zdraví, výběr postele bychom neměli podceňovat. Donést si domů z obchodu unikát je jedna věc, péče o naši páteř druhá. Postel bohužel nepatří k tomu typu zařízení, který bychom měnili z hlediska finančních a časových možností každých pár let. Dejme na dobrou radu okolí a nenechme se pro nic za nic zlákat bláznivými úlety.

You must be logged in to post a comment Login