Postele s úložným prostorem. Oplatí se?


Při výběru postele se nám nabízí mnoho možností. Jednou z vlastností postele, na kterou mnozí při výběru přihlížejí je i to, zda postel disponuje úložným prostorem. No takové postele mají své pro i proti.

Kdy ano? Postele s úložným prostorem jsou někdy doslova nutností. Platí to například v případě, že jde o rodinku žijící v maličkém bytě a každý centimetr čtvereční prostoru je vzácný. Využije se tak prostor pod postelí, který by jinak zůstal nevyužit. Do úložného prostoru pod postelí lze uložit různé věci, od oblečení, ložního prádla až po hračky či knihy. V žádném případě by to však nemělo být skladiště zbytečných věcí a nepořádku.

S úložným prostorem se dají koupit dokonce i dětské postýlky. Pokud potřebujete postele s úložným prostorem, je důležité, aby se v tomto prostoru udržovala čistota, nakolik se zde zvykne hromadit hodně prachu. Oblečení či ložní prádlo, případně hračky je vhodné chránit i igelitovým obalem.

Pokud máte postel bez úložného prostoru, ale nějaký byste tam uvítali, je možné i toto dořešit. Můžete si koupit samostatné zásuvky nebo různé “košíky” či jiné modely úložných prostorů, které si jednoduše “šupnete” pod postel.

Kdy ne? Pokud máte doma dostatek prostoru na uskladnění všech věcí, pak vás postel s úložným prostorem opravdu nemusí zajímat. Budete mít snadnější přístup k prostoru pod postelí-bude se vám tak lépe udržovat pořádek a čistota pod postelí. Kromě toho se v úložném prostoru pod postelí často zvyknou hromadit zbytečné věci a bývá tam vcelku nepořádek.

Ačkoli to nevidíme, může nás to podvědomě okrádat o kvalitní spánek. Ani z pohledu feng šuej není velmi vhodné mít postel s úložným prostorem, protože to brání volnému proudění energie pod a kolem postele. Je to také otázka zvyku – někteří lidé jsou zvyklí mít postel s úložným prostorem, jiní naopak mají raději, když je pod postelí prázdno.

Postele s úložným prostorem nabízejí tedy praktický prostor na uskladnění různých věcí. Na druhé straně se nám to však může vymstít v podobě problémů se spánkem a komplikovaného úklidu pod postelí. Vybrat si však musí podle svých potřeb a nároků každý za sebe.

You must be logged in to post a comment Login