Postele se závěsy, do kterých se opírá vánek


Zatímco pod širým nebem se odváží spát jen odvážlivci, ostatní potřebují spát na posteli a ideálně pod přikrývkou. Tím nechceme ale vůbec naznačit, že postele s baldachýnem nebo se závěsem jsou určeny pro ty nejbojácnější.

Namísto příčky ze sádrokartonu Vše, co jednou vnikne nebo začne, se přihodí díky náhodě. Podobná historie se pravděpodobně váže i k postelím se závěsem. Zatímco kdysi neexistovaly příčky ze sádrokartonu, museli si lidé vystačit s obyčejným látkovým závěsem, který rozděloval místnost na dvě části.

Ložnice jako intimní prostor To, co kdysi představovalo jen dočasné řešení, se dnes povýšilo na romantický prvek. Ložnice představuje intimní prostor, který by měl být před zvědavýma očima každé návštěvy nedostupný. Zastřít postel závěsem představuje v malých bytech často krát jediné východisko.

Škraboška či dvojitý závěs Postel se závěsem ztělesňuje symbiózu praktičnosti a příjemného vzhledu. Mnozí z nás vstávají s prvními paprsky světla a ti kromě vynálezu škrabošky jistě náležitě ocení závěsy nejen na oknech, ale já na posteli. Ložnice, respektive místo, kde máme uložené lůžko na spaní nemá být prosvětlené.

Postel se závěsem nebo v nice? Co je podle vás víc “cool” postel v nice nebo postel se závěsy? My se domníváme, že oba způsoby mají cosi do sebe a proto se neodvážíme tvrdit, že jeden typ se něčím lepším od druhého liší. Z hlediska pohodlí a útulnosti jsou na tom oba shodně.

Zakoupit již hotový výrobek Pokud nevíte jak závěs na postel nebo kolem postele instalovat, při koupi postele se zaměřte zejména na ty, které s aplikováním závěsu již předem počítali. Každopádně zavěšení závěsu představuje lehčí úkon jako vystavět pro postel do zdi niku.

Velikost prostoru versus závěs Kdo nemá ambici kupovat takovou postel, stačí aby se porozhlédnout kolem sebe v ložnici a prozkoumal, zda se závěs nebo dělící stěna do ní nehodí. V závislosti na tvaru dispozičního řešení nebo od tvaru podkrovního prostoru se dá zjistit, zda je v něm závěs možné realizovat nebo ne.

You must be logged in to post a comment Login