Serverhosting a nové technologie


Server housing (nebo server hosting) je služba pronájmu nebo umístění serveru v prostorách datacentra poskytovatele. Zákazník má plně k dispozici celý server, není nikým omezován a může na něm provozovat libovolné aplikace (nejenom www) a taktéž má na server administrátorský prístup. Nespornou výhodou je také dostupná zálohovaná elektrická síť (UPS), klimatizace, redundantní připojení k síti, ochrana objektu, evidence přístupů osob, hasicí zařízení a bezprašné prostředí.

Přestože jsou procesory Intel Kaby Lake po čipech Broadwell a Skylake již třetí generací vyráběnou stále 14nm procesem, našlo se několik rezerv, které společnost využila pro dosažení vyšší energetické efektivity. Díky optimalizacím dokáží čipy Intel Kaby Lake pracovat na vyšších frekvencích, aniž se to zásadně odrazilo na jejich spotřebě. V řeči čísel to znamená, že novější procesory Intel Kaby Lake přinesou oproti předchůdcům Skylake v určitých situacích o více než 10 procent vyšší výkon.

Kromě toho se výrobce soustředil na přehrávání a práci s Ultra HD obsahem. Přibyla hardwarová akcelerace videí využívajících formáty HEVC s 10-bitovou barevnou hloubkou a VP9. Společnost například ve svých materiálech uvádí, že mobilní zařízení vybaveno čipem Intel Kaby Lake dokáže na baterii přehrávat 4K video až do 9 a půl hodiny. V praxi ale bude záležet na konkrétním modelu, kapacitě jeho baterie i dalších parametrech.

You must be logged in to post a comment Login