Sex po porodu


Sex po porodu je sice trošku intimní téma, ale málokteří budoucí rodiče vědí, co je po porodu v tomto směru čeká. A proto jsou nějaké informace jistě užitečné.Sex po porodu

Na co se tedy připravit? Co může čerstvých rodičů zaskočit? Bude to takové jako předtím?

Takové a podobné otázky víří myslí novopečených rodičů.

Obnovit sexuální život po porodu se doporučuje až po uplynutí šesti týdnů od narození miminka. Do té doby totiž žena krvácí a pohlavní styk by mohl být zdrojem různých problémů. Později však už, pokud se žena cítí v pořádku, není důvod sex odkládat.

Zpočátku může být milování spojené s bolestí, zvláště pokud došlo k natržení hráze nebo její nástřihu a šití. Dalším problémem často bývá pocit přílišného sucha (na svědomí ho mívají např. Hormonální změny během kojení), který se však dá vyřešit vhodným lubrikantem.

Mnoho čerstvých maminek má po porodu ze sexu strach a tak se této činnosti vyhýbají. Důležité je popovídat si s partnerem o svých obavách a pocitech, aby neměl dojem, že ho odmítáte a že pro vás není důležitý a podobně.

Poporodní milování bývají někdy podobné prvním milostným zkouškám – třeba hledat polohy, ve kterých to ženu nebolí, možná to bude zpočátku nemotorné a možná se při tom i zasmějete. Nebojte se však těchto změn, nebude to trvat věčně a časem se to dá do pořádku. A pokud by přece jen problémy při milování přetrvávaly déle než několik měsíců, je určitě lepší se poradit s gynekologem, který ženu vyšetří a může odhalit příčiny obtíží.

You must be logged in to post a comment Login