Sociální vztahy v pubertě


Sociální vztahy v pubertě. Malé dítě, vyžaduje neustálou pozornost rodiče a nejlepší aSociální vztahy v pubertě nejjistější se cítí v jeho přítomnosti. Puberta je období, kdy nastává pravý opak. Neznamená to však, že už Vás nemá rádo, ale jaksi přirozeně se potřebuje odpoutávat. Nejlépe si rozumí se svými vrstevníky, mají stejný “úhel pohledu”, stejné zájmy.

Velmi důležité už odmalička je i vést děti, k rozvíjení svých daností, talentu. Ať už je to fotbal, basketbal, balet, malování nebo hra na klavír. Neboť takové děti, které se dlouhodobě věnují zájmovým kroužkem, bývají méně problémové i v pubertě. Když dítě které hrává basketbal nebo fotbal ví, že je členem svého družstva, nosí jeho tričko nebo dres. Je to pro něj přirozené a nemá snahu se “hledat” a začleňovat do nějaké party, jen aby někam patřilo.

Na rozdíl od toho, děti, které nemají co dělat, nic je nebaví, mají mnohem větší pravděpodobnost, že se dostanou do “špatné” partie.

Takže nejlepší je dítě zaměstnat takovým nebo podobným způsobem. Avšak i zde je třeba mít na paměti, že každé dítě je jiné a zbytečně nepřetěžovat. Neboť stává se i to, že rodiče ve snaze aby se dítě vyhnulo podobným nástrahám například špatné partie dají dítě na více kroužků najednou. Jazyky, tanec, basketbal a nevím co ještě a nebodaj si svůj sen chtějí splnit na dítěti (já jsem nemohla být baletkou, tak ty budeš!). Dosáhnou úplně jiný výsledek než očekávali. Neboť buď to dítě nebaví a nemá na to ani vlohy, nebo je z toho množství kroužků přetížené a nestíhá nejen kroužky, ale i školu. Takže i zde platí, že všeho s mírou.

You must be logged in to post a comment Login