Kdy je ten správný čas ke koupi těhotenských šatu


Odpověď je jednoduchá! Když už Vás vaše běžné oblečení začne nepříjemně tlačit na bříšku, je to jasné znamení, že s tím třeba něco udělat. Nejčastěji začnou být nejdříve problémové kalhoty či sukně, tedy oblečení, které se zapíná v pase na knoflík. Tlačit vás možná začnou i kalhotky či podprsenky a samozřejmě, příliš těsné halenky či topy se také často nedají nosit v těhotenství déle než prvních pár týdnů. Pokud se ve vašem běžném oblečení začnete cítit nepohodlně, je čas vyrazit na nákup těhotenského oblečení.

Sejdou se určitě i různé těhotenské šaty, halenky nebo trička, případně pulovry. Závisí na tom, jaký máte styl oblékání a co upřednostňujete. Není tu však podmínkou, abyste nosili vysloveně těhotenské oblečení tohoto druhu. Někdy vám sednou i “netěhotenské” modely, obzvlášť pokud jde o pružné elastické materiály nebo naopak topy či halenky volného střihu.

Těhotenské šaty dokážou pořádně zatížit finanční rozpočet, a jelikož se jedná o investici na pár měsíců, hodně těhulek hledá způsob, jak ušetřit. Jednou z možností je koupit si těhotenské šaty z druhé ruky. V second-hand prodejnách mají výběr z těhotenské módy, výběr je však stále dost omezený. Mnohem více toho najdete na internetu, tedy v online bazarech. Nicméně nevýhodou je, že si oblečení nemůžete před koupí vyzkoušet a tak se může stát, že vám věci nesednou. Dobrou alternativou je i půjčení si těhotenských věcí, případně jejich koupě, od vaší kamarádky, známé či kolegyně.

You must be logged in to post a comment Login