Těhotenství a strie


V těhotenství dochází k nárůstu hmotnosti – zvětšuje se bříško, stehna, hýždě a často i prsa. Avšak s větším objemem jednotlivých proporcí se zvyšuje i Těhotenství a strieriziko vzniku trhlinek podkožního vaziva, tedy riziko vzniku strií.

Strie jsou velkým strašákem pro těhulky a i když jejich vznik je do jisté míry ovlivněn dědičností, můžeme jim předcházet správnou péčí o pokožku.

Už od začátku těhotenství je dobré pravidelně promazávat pokožku těla, zejména rizikových partií (bříško, boky, hýždě, stehna a prsa), aby se snížilo riziko rozvoje nepěkných jizviček.

Natírat se můžete přírodním tělovým olejem z lékárny (např. Olivový či mandlový), nebo si vyberte vhodný krém či tělové mléko určené přímo k prevenci strií.

Pokud si chcete zajistit těhotenství bez strií, snažte se nepřibrat zbytečně mnoho těhotenských kilogramů. Prudký nárůst hmotnosti a objemu je velkou zátěží pro pokožku a ta pak snadno popraská.

Strie mohou být opravdu velmi nepříjemnou součástí těhotenství a zanechat na pokožce ženy nepěkné stopy. Jelikož zbavit se jich celkem nedá, je nejlépe jejich vzniku předcházet. Dopřejte v těhotenství své pokožce důslednou péči, abyste si mohli těhotenství i mateřství užívat bez těchto nehezkých “značek” na vaší kůži.

You must be logged in to post a comment Login