Tělo ženy se během těhotenství mění


Tělo ženy se během těhotenství mění a tomu je nutné přizpůsobit i styl oblékání. Tak, abyste v oblečení cítila dobře, pohodlně a zároveň v něm i pěkně vypadala. Přinášíme několik základních tipů, jak tohoto stavu docílit.

Začneme botami. Myslete na to, že s rostoucím bříškem budete mít problémy se ohnout, takže šněrovací obuv na pár měsíců ze svého botníku vyřaďte. Kupte si raději balerínky nebo jiné pohodlné nasouvací boty s propracovanou stélkou, která vám přes rostoucí hmotnosti udrží klenbu nohou. Nezapomeňte také na to, že během těhotenství budete zřejmě potřebovat boty o jedno číslo větší, než nosíte normální.

Pokračujeme kalhotami. Ty jsou během těhotenství extrémně důležité, protože vám nesmí tlačit na bříško. Proto se prodávají speciální těhotenské kalhoty, které mají buď nízký pas (končící pod bříškem) nebo naopak vysoký pás, u kterých je horní část vyrobena z pružné bavlny. Kalhoty tak vůbec netlačí.

Jdeme na top. S postupně rostoucím bříškem pro vás bude nejlepší nosit volnější trička a halenky, skvělou službu odvedou také tuniky. Vzdávat se však nemusíte ani šatů – například na otto.sk pořídíte krásné plážové šaty, ve kterých se budete cítit volná jako pták a navíc neztratíte nic ze svého šarmu ani půvabu. Určitě vyzkoušejte.

Vůbec nejdůležitější položkou těhotenského oblečení je spodní prádlo, zejména pak podprsenka. Během těhotenství byste měla zapomenout na pevné podprsenky s kosticemi a nahradit je pohodlnější kousky. Skvělou službu vám odvedou sportovní podprsenky, ještě lepší volbou jsou pak speciální těhotenské podprsenky, které nedráždí pokožku a příjemně vám odlehčí ramena díky širokým a pevným ramínkům.

A jakou podprsenku po porodu? Ačkoli to není nutné, mnoho maminek se shoduje na tom, že se jim skvěle fungovalo díky kojící podprsence. Jedná se o speciální díl prádla, u kterého si jen odepnete přední díl a můžete hned kojit – bez nutnosti skládání ramínka podprsenky. Její koupi však realizujte až těsně před porodem, nebo dokonce po něm, protože nevíte, jakou velikost budou mít vaše prsa.

You must be logged in to post a comment Login