Textilní panenky


Kdysi, když ještě nTextilní panenkyebyl takový výběr všelijakých plastových panenek, byly jednou z mála možností panenky textilní (nebo látkové). Nejednou je mámy samy šily pro své dcery.

Pak však přišla éra panenek plastových, které dokáží čurat, plakat, zpívat, mluvit a leccos jiného. Stále více maminek však opět začíná vyhledávat právě textilní panenky.

V čem je jejich kouzlo?

Textilní panenky jsou měkké a poddajné, takže jsou příjemné pro děťátko. Dají se snadno přitulit a jsou ideálním společníkem na spinkání. Takové panenky se většinou vyrábějí v limitovaných sériích, nebo pouze jako jedinečné modely, takže mají jakoby svou duši.

Textilní panenky se dají koupit i v bio kvalitě, z organické bavlny, lnu a jiných bio materiálů a mohou být hračkou už pro nejmenší děti – zde však pozor, aby panenka neměla nějaké snadno “odtrhnutelné” části, které by mohlo dítě vdechnout. Ideální jsou tedy panenky s vyšívanou nebo malovanou tvářičkou, oblečením bez knoflíků či jiných drobných ozdob.

Tyto panenky se dají koupit i v hračkářstvích, mnohem krásnější a originálnější jsou textilní panenky od různých výrobců, kteří je sami vyrábějí a nabízejí. Dokonce vám někteří vyrobí i hadrovou panenku podle vašich představ.

Nebo si zkuste takovou panenku vyrobit sami. Nejsou k tomu potřeba žádné extra dovednosti, stačí, pokud umíte trošku zacházet s nití a jehlou. Využijete na tom zbytky látek, staré oblečení po dětech, nebo si látku nakoupíte. Na internetu ale také v mnoha časopisech pro šikovné ruce najdete návody, jak si látkovou panenku zhotovit krok za krokem. Toto je ideální, protože vaše dcerka bude mít originální panenku od vás a určitě si ji zamiluje.

Textilní panenky však nemusí být jen hračkou pro malé holčičky. Stejně to může být krásný a originální dárek pro dospělé ženy, pro mámu či sestru nebo kamarádku. Jednoduše, taková originální látková panenka má své kouzlo a jistě potěší duši dítěte ale i dospělého.

You must be logged in to post a comment Login