Tipy na nejlepší cyklistické brašny

Podsedlové brašny

Podsedlové brašny jsou poměrně malé, takže se do nich akorát tak vejde duše a nějaké to malinké nářadí či lepení. Mívají uchycení na suché zipy nebo také uchycení napevno přišroubováním speciální úchytkou (dodávanou s brašnou) pod sedlo, na jeho vzpěry. Pokud máte starší atypické sedlo, nemusí toto pevné uchycení pasovat, takže raději volte suché zipy. Pevné uchycení má navíc jednu velkou nevýhodu (zejména pokud obsahuje plastové součástky) – je rozbitné. Pokud tedy řádíte terénem a jezdíte na závody, volte raději připevnění suchozipové.

Doporučujeme – brašna pod sedlo Birzman Roadster 1

Lehká podsedlová brašna vyrobená z nylonu, který chrání obsah před vlhkem. Brašna je dostatečně prostorná, vejdou se do ní všechny důležité věci a zároveň je dostatečně malá, aby se pod sedlo pohodlně vešla. Brašna také disponuje bočními popruhy s odrazkami. Je určená pro použití především na kolech horských.

  • Systém upevnění brašny: suchý zip.
  • Rozměr brašny: 13 x 4 x 7 cm.

Brašny na řidítka

Kvalitní brašny na řidítka jednoduše zacvaknete nebo jinak upevníte na řídítka kola. Co se týče objemu, patří brašny na řidítka objemově většinou mezi menší až střední. Jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči vlhkosti a bývají také vybaveny vrchní transparentní kapsou. Ta vám umožní mít telefon, GPS navigaci nebo mapu stále na očích. Taková výbava je k nezaplacení speciálně ve chvíli, kdy jste ztratili cestu a navíc se spustil pořádný liják.

Doporučujeme – brašna na řídítka kola Birzman Zyklop-Voyager

Voděodolná brašna (jako matriál je využito ekologicky čisté PVC) na řídítka či vrchní část rámu kola. Brašna disponuje unikátní transparentní vrchní kapsičkou na váš smartphone či GPS navigaci. Je k dostání ve dvou rozměrech – Voyager I pro iPhone 4 a menší smartphony, Voyager II pro větší modely.

  • Systém upevnění brašny: suchý zip.
  • Rozměr brašny: 30 x 85 x 10 cm (Voyager I), 70 x 128 x 10 cm (Voyager II).

Brašny na rám

Tyto brašny se upínají na horní rám kola a většinou ještě i k řidítkům. Oproti brašnám upínajícím se do rámu kola, které mají typický trojúhelníkovitý tvar a slouží především k uskladnění drobnějších předmětů a nářadí, mívají cyklistické brašny na horní rám často vrchní průhledné pouzdro pro umístění GPS navigace či telefonu. Pokud ho nemají, slouží jako mini úschovna pro nejnezbytnější věci, které potřebujete mít ihned po ruce.

Doporučujeme – brašna Birzman Zyklop Navigator III

Lehká, prostorná a universální brašna vhodná pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Nylon, ze kterého je vyrobena chrání obsah před vlhkem. Je vybavena speciální kapsičkou pro váš smartphone (hodí se i na iPhone 5) či GPS navigaci. Konstrukce brašny je regulovatelná.

  • Systém upevnění brašny: suchý zip.
  • Rozměr brašny: 170 x 90 x 80 cm.

 

You must be logged in to post a comment Login