Vše o puzzle


Víte na co původně sloužily puzzle? Skládačka puzzle je velkým fenoménem – organizují se mistrovství světa v jejich skládání, někteří si je po složení dají zarámovat a pověst si je na stěnu a také pomáhají dětem rozvíjet představivost a jemné motorické dovednosti. Ale víte, na co původně puzzle sloužily? První taková skládačka je mezi námi přibližně od roku 1760 a vůbec nesloužila dětem na hraní. Poznejte historii této oblíbené skládačky, jejíž vynálezce ani ve snu netušil, že o tři století se budou vyrábět i puzzle 5000.

V druhé polovině 18. století John Spilsbury vymyslel něco, co je populární i o tři století později. Rozhodně netušil, že pomůcka, kterou vyrobil ze dřeva se bude těšit takové oblibě. Přesně tak, ze dřeva, protože prodej puzzle byl složitý a puzle nebyly vyřezány z kartonu, ale ze dřeva. A na co sloužili? Byla to školní pomůcka z dřevěné mapy světa vyřezal některé státy a děti měli hledat místo, kde jednotlivý kousek pasuje. Takto se tento britský kartograf a rytec rozhodl používat metodu školy hrou v praxi.

Pátrali jste poté, proč se tato kartonová skládačka volá puzzle? Odpověď je jednoduchá, nejznámější výrobce byla firma Puzzle, a tak tento název zlidověl a od té doby jim neřekne nikdo jinak než puzzle. Není to nic výjimečného, ​​je to běžná praxe. Mluvíte teniskám kecky? Vězte, že to je odvozeno od světoznámé firmy, která vyrábí tenisky značky Keds. Ani pánská kosmetika se nevyhnula tomuto případu, žiletky se také jmenují podle názvu firmy, který patří mezi absolutní špičku – Gilette. Chcete-li kvalitní puzzle + dílky 5000, navštivte naše stránky www.i-puzzle.cz

You must be logged in to post a comment Login