Výročí pro svatby


Výročí dne svatby se zvyknou slavit již od 17. století. Dostali i vlastní pojmenování, ale pevně stanovené názvy nikde neexistují, proto se v různých zemích nebo regionech, od sebe navzájem liší. Rovněž se neslaví každý rok, takže se nemusíme obávat přesné pravidelnosti. Abyste věděli, v který rok jaké výročí svatby slavit, i jakým vhodným dárkem se navzájem obdarovávat, nabízím jejich stručný dostupný přehled.

Oba manželé by si měli pamatovat datum svatby a každý rok jej náležitě oslavit. Oslavy mohou probíhat v domácím nebo romantickém prostředí, pouze sami dva, nebo v kruhu rodiny a kamarádů. Každopádně jakékoliv svatební výročí je pěkným důvodem, jak si můžeme připomenout společné soužití, zalistovat v albech se svatebními fotkami, zavzpomínat na milé hosty, skvělou atmosféru. Při kulatých výročích máme zase důvod pozvat na rodinnou oslavu své blízké, společně se vrátit do dob mládí a období před několik desetiletí, zavzpomínat na všechno prožité.

A když už budete, moji milí svatebčané, oslavovat jedno z vlastních kulatých svatebních výročí, ráda přijdu zachytit objektivem profesionála tuto reportáž. A cena? Je jí jen milý úsměv a pozvání. Bude to mým vyjádřením díků Vám oběma, že jsem mohla právě já stát při Vašem společném začátku.

You must be logged in to post a comment Login